یاهو به امکانات جدیدی که به سرویس ایمیلش اضافه کرده است، افتخار می‌کند ولی بعضی از کاربران با این به روز رسانی دچار مشکل شدند. این امکان جدید چیست؟

yprofile2یاهو پروفایل، سرویسی است که در ماه اکتبر سال جاری به سرویس‌های یاهو اضافه شد و هنوز هم در مرحله بتاست. گفته شده بود که این سرویس که قرار بود یک شبکه اجتماعی باشد، در جبران عقب ماندگی یاهو ۳۶۰ نسبت به رقیبانش ایجاد شده است. اما این سرویس جدید با بی‌مهری بسیار بیشتری مواجه شد. آمار دقیقی از کاربران این سرویس وجود ندارد اما بسیار بعید به نظر می‌رسد که مدیران یاهو را قانع کرده باشد. به نظر می‌رسد اضافه شدن این سرویس به سرویس ایمیل تلاشی برای جلب توجه عموم به این سرویس ناکام مانده باشد. اما بازخوردها در این حرکت جدید یاهو چیست؟

یکی از کاربران یاهو در یادداشتی می‌گوید: ٬من از زمانی که این صفحه را باز کردم تا ببینم این برنامه جدید چیست، نمی‌توانم به ایمیلم دسترسی داشته باشم.٬ یکی از سخنگویان یاهو به نام کارن ماهون می‌گوید: ٬ما طی ایمیلی فهمیدیم که برخی از کاربران از دسترسی به امکانات اجتماعی جدید برای مدت کوتاهی ناتوان بودند. ما این مشکل را برطرف کردیم بنابراین کسی نباید مشکلی با این سرویس جدید داشته باشد.٬

yahooاین روزآمدی جدید امکانات اجتماعی و شش برنامه جدید را به ایمیل یاهو اضافه می‌کند. برای مثال به کمک یکی از برنامه‌ها، کاربران می‌توانند in-box خود را تنظیم کنند تا فقط از فرستنده‌های موجود در دفترچه آدرس‌های خود، ایمیل دریافت کنند. یا به وسیله یکی دیگر می‌توان همه تصاویر داخل بایگانی ایمیل خود را دید. هر کسی می‌تواند برای دسترسی به سرویس یاهو پروفایل اقدام کند اما فقط کاربران خاصی قادرند تا برنامه‌های این سرویس را تست کنند. بنا به گفته مسؤولان یاهو در ماه‌های آتی تست برنامه‌ها برای عده بیشتری میسر خواهد بود.


منبع خبرارسال به بالاترین خوشمزه کردن لینک mohandes Digg!

پنجشنبه 28 آذر 1387

پریز برق شاخ دار

نویسنده: امیرعلی   طبقه بندی: مـخـتـلـف و مـتـفـرقـه، 

6a00_narenji_ir.jpg

همیشه که قرار نیست لباسهایمان را از جا لباسی آویزان کنیم. گاهی هم پیش می آید که باید گجت هایمان را آویزان کنیم . البته نه از جا لباسی. بلکه از یک جا گجتی دیواری.

آقای Nendo پریز برق شاخداری طراحی کرده که یک مشکل همیشگی را حل میکند شما می توانید وسیله قابل شارژ را به آسانی از شاخ های این سوکت آویزان کنید.این سوکت در سه نوعی که در تصویر مشاهده می کنید طراحی شده است . کسانیکه وسایل زیادی برای شارز شدن دارند می توانند از طرح شاخ های دو طبقه اش استفاده کنند. در کنار حفاظت از وسایل قابل شارژ , این گجت به شدت می تواند به منظم شدن افراد شلخته نیز کمک کند. متاسفانه خبری از قیمت این سوکت در دسترس نبود. اما کافی است  که به بازار بیاید. مطمئنا طرفداران زیادی خواهد داشت .

منبع خبر • برچسب ها: گجت،  
ارسال به بالاترین خوشمزه کردن لینک mohandes Digg!

بنیاد موزیلا پنجمین بروزرسانی در نسخه سوم مرورگر اینترنتی فایرفاکس را ارائه کرد. در این نسخه چندین مشکل امنیتی ترمیم شده است و علاوه بر اضافه شدن زبان هایی مانند بنگالی ، اسپرانتو و هندی ، پایداری این مرورگر نیز بهبود یافته است که می توانید لیست کامل این تغییرات را در اینجا مشاهده کنید.به کلیه کاربران این مرورگر توصیه می شود تا مرورگر خود را با این بروزرسانی مطمئن تر کنند.

از طرف دیگر ظرف چند روز گذشته سایت های زیادی از جمله گاردین ، مشکل امنیتی جدیدی را در اینترنت اکسپلورر گزارش دادند که باعث میشد هکران بتوانند کنترل کامل کامپیوترهای قربانیان را به عهده گرفته و اطلاعات شخصی آنها را بدزدند.این حفره بزرگ امنیتی پس از آنکه در هفته گذشته هکران شروع به حمله به کاربران IE 7 کردند گزارش شد و البته این نقص در نسخه های پیشین این مرورگر یعنی IE 6 و IE 5 نیز وجود دارد.
اگر چه این مشکل پس از گذشت چند روز توسط مایکروسافت با ارائه وصله امنیتی جدید برطرف شد اما همانطور که در پست گاردین هم اشاره شده است ، تغییر مرورگر اینترنتی کاربران Internet Explorer به گزینه های بهتر ، مانند Firefox به عنوان یکی از راه های پیش روی این افراد معرفی شده است. پچ امنیتی جدیدی که مایکروسافت برای رفع این مشکل ارائه کرده است را می توانید از اینجا دریافت کنید.

منبع خبرارسال به بالاترین خوشمزه کردن لینک mohandes Digg!

white-knight-2_narenji_ir.jpg

احتمالا همه شما داستان لاک پشت و مرغابی ها را در کتابهای دوره دبستان خوانده اید و یا آن را از دیگران شنیده اید. حالا انسان هم قصد دارد سوار بر یک لاک پشت آهنی به زیر بال مرغابی ها بچسبد و به فضا سفر کند!

امروزه با گذشت چند دهه از شروع سفرهای فضایی و دست یابی به فناوری های پیشرفته در این زمینه، انسان به دنبال دست یابی به امکان سفرهای فضایی توریستی ارزان قیمت است و شرکت های زیادی به امید سودهای کلان آینده بر روی پروژه های این چنینی سرمایه گذاری می کنند.

شرکت ویرجین گالاکتیک هم که یکی از موسسات بزرگ هوانوردی آمریکا است مدت زمان زیادی است کار بر روی این پروژه را شروع کرده و نتیجه این فعالیت ها ساخت شوالیه سفید شماره 2  (WhiteKnightTow) است، که قرار است با حمل کشتی فضایی شماره 2 (SpaceShipTwo) به مدار مورد نظر در خارج از جو زمین، تحولی در توریسم فضایی (چه از لحاظ هزینه و چه از لحاظ ایمنی) ایجاد کند.

این شوالیه سفید پوش روز دوازدهم دسامبر (یک هفته قبل) اولین آزمایش خود را با موفقیت پشت سر گذاشت و در ساعت 1500 به وقت محلی برای اولین بار شروع به حرکت بر روی باند فرودگاه موجاوه نمود و تمام طول فرودگاه را راهپیمایی کرد. مرحله بعدی از آزمایش های این شوالیه که قرار است فردا انجام شود پرواز آن در آسمان فرودگاه است تا در صورت تایید موفقیت آن، آزمایش مراحل حمل کشتی هوایی شماره 2 آغاز شود. می توانید در اینجا گالری عکس روز رونمایی شوالیه سفید را ببینید و در اینجا و اینجا هم دو فیلم کوتاه از رونمایی و راهپیمایی فرودگاهی این پرنده را ببینید. این شوالیه پرنده در ظاهر مانند دو هواپیمای به هم چسبیده است که توسط 4 موتور جت در دو طرف خود به پرواز در می آید و کشتی فضایی شماره 2 وسط بالهای به هم پیوسطه آن می چسبد و پس از قرار گرفتن در مدار زمین از شوالیه جدا شده و سفر خود را به دور کره زمین شروع می کند.

wk2_narenji_ir.jpg

طبق شنیده ها اولین پرواز کشتی هوایی شماره 2 به فضا برای هر کدام از مسافران حدود 200 هزار دلار هزینه خواهد داشت که البته این مبلغ در برابر هزینه 20 میلیون دلاری سفر انوشه انصاری به فضا مبلغ بسیار ناچیزی به نظر می رسد! خب اگر شما هم از گیک های فضایی هستید بهتر است سریعتر پول هایتان را جمع کنید و همین الان یک جا برای اولین سفر فضایی دسته جمعی انسان رزرو کنید!


اطلاعات بیشتر
منبع خبر


ارسال به بالاترین خوشمزه کردن لینک mohandes Digg!

چهارشنبه 27 آذر 1387

10 ماگ برای یک نوشیدن متفاوت

نویسنده: امیرعلی   طبقه بندی: مـخـتـلـف و مـتـفـرقـه، 

اهل نوشیدنی های گرم هستید و یا سرد؟ به هر حال زمستان در راه است و طرفداران نوشیدنی های گرمی نظیر قهوه و یا چای بیشتر می شوند.  رنگ چای , غلظت قهوه , میزان شکر موجود در هر یک ,از جمله فاکتور هایی است که  رعایت آنها برای اولین بار , ممکن است عده ای را به این نوشیدنی ها علاقمند و عده ای را هم برای تمام عمر از مصرفشان متنفر سازد. در کنار این موارد، به نظر من ظاهر لیوان و یا فنجانی را هم که برای نوشیدن از آن استفاده می کنیم، کم اهمیت تر از رنگ و غلظت و یا حتی نام تجاری به نظر نمی آید. اگر شما هم با من هم عقیده هستید می توانید در اینجا با طرح چند ماگ  جالب و فانتزی آشنا شوید.

 

el._1_narenji_ir_.jpg

قبلا در نارنجی خوانده بودید که چگونه می توانید قهوه و چای را حرفه ای درست کنید. این ماگ مخصوص کسان است که برای اولین بار تصمیم به مصرف قهوه می گیرند. چرا که به کمک راهنمای رنگی موجود در جداره داخلی آن می توانند غلظت های متفاوتی از ترکیب شیر و قهوه را امتحان کنند و بالاخره قهوه مورد علاقه و مطوب ذائقه خود را کشف کنند. در ضمن هدیه مناسبی است برای کسانی که نسبت قهوه و شیر مورد علاقه خود را فراموش میکنند!
برای دیدن ماگهای دیگر به ادامه مطلب بروید.

منبع خبر


ادامه مطلب

ارسال به بالاترین خوشمزه کردن لینک mohandes Digg!

http://www.dabbledoo.com/ee/images/uploads/appletell/SafariLogo.png

بر اساس نتایج حاصل از مطالعات جدید سیستم مدیریت رمزهای عبور در مرورگرهای اینترنتی، مرورگرهای Chrome گوگل و Safari اپل می‌توانند برای حافظت از رمز عبور اقدامات بهتری را انجام دهند.

"رابرت چاپین"(Robert Chapin) مدیر شرکت Chapin Information Services در این باره توضیح داد: «مرورگرهای Chrome و Safari در زمینه حمایت از رمز عبور کاربران بدتر از دیگر مرورگرها عمل می‌کنند». در این مطالعات نوع بازرسی امنیتی مرورگرهای اینترنتی برای حصول اطمینان از ارسال اطلاعات شناسه کاربری و رمز عبور به سایت اینترنتی معتبر و قانونی مورد بررسی قرار گرفت.

شرکت Chapin دو سال پیش گزارش داده بود که در سیستم مدیریت رمز عبور مرورگر اینترنتی فایرفاکس حفره خطرناکی وجود دارد که این حفره از جانب کارشناسان شرکت موزیلا به عنوان یک حفره خطرناک شناسایی شد. هکرها از این حفره برای سایت اینترنتی MySpace.com استفاده می‌کردند و با یک صفحه تقلبی برای ارسال شناسه کاربری و رمز عبور، اطلاعات کاربران را روی این شبکه اجتماعی سرقت می‌کردند.

مرورگر فایرفاکس هم‌اکنون اقدامات فراوانی را انجام داده است تا سیستم مدیریت رمز عبور خود را تقویت کند، اما به گفته چاپین، این مرورگرها هنوز تا تکمیل شدن نهایی فاصله زیادی دارند

منبع خبر
ارسال به بالاترین خوشمزه کردن لینک mohandes Digg!


آیا كامپیوتر شما نباید بداند چه چیزهایی را دوست دارید و به چه چیزهایی بی علاقه اید؟ چقدر عالی می شد اگر كامپیوتر شما نیازهایتان را پیش بینی می كرد و بدون اینكه ناچار شوید دكمه ای را فشار دهید، خودبه خود كارهای لازم را انجام می داد.


كارهایی مثل رزرو هتل، جابجایی جلسات، و حتی خواندن نامه های الكترونیك همه و همه سال هاست در خارج از حوزه های كامپیوترهای ما باقی مانده اند.

اما هم اكنون نسل تازه ای از تكنولوژی های اینترنتی در حال شكل گیری است كه می خواهد به حل این مسائل بپردازد. پروژه ای در پنتاگون و دو شركت تازه تاسیس در دره سیلیكن در صددند كه این حوزه را گسترش دهند. پروژهء CALO  مخفف عبارت Cognitive Assistant that Learns and Organizes (منشی هوشمندی كه یاد می گیرد و سازماندهی می كند) است. هزینهء این پروژه را آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) متحمل می شود كه یكی از بزرگ ترین پروژه های تاریخ در زمینهء هوش مصنوعی محسوب می شود. طبعاً كاربردهای اولیه این پروژه نظامی خواهد بود.
 

 


با این وجود قرار است   شركت Siri در كالیفرنیا ویرایش تجاری نرم افزار منشی الكترونیك را ارائه كند. این نرم افزار قرار است كلیهء ارتباطات بین آژانس های مسافرتی، خدمات خودرو، رزرو رستوران، بلیط سینما و تئاتر، تحویل پست و ویدئو كنفرانس را برقرار كند.
فرض كنید كه در مسافرت هستید و كامپیوتر شما متوجه می شود كه پروازتان با تاخیر انجام خواهد شد. بلافاصله جلسهء شما در شهر مقصد جابجا می شود، اعضاء جلسه از این تغییر مطلع می شوند و تائید این اطلاع به شما می رسد. بعد از هماهنگی ساعت جدید جلسه، زمان آن در تقویم شما ثبت می شود.
 
اگرچه این مثال ممكن است در حال حاضر قدری بعید به نظر برسد، اما به زودی شاهد ظهور این امكان در تلفن های همراه خواهیم بود.

منبع خبر
ارسال به بالاترین خوشمزه کردن لینک mohandes Digg!

شاید دیگر وقت آن رسیده باشد که ساعت های مچی خودمان را باز کنیم و به کناری بگذاریم و به دنبال جایگزینی متفاوت تر برایش بگردیم. 

شرکت Thanko جدید ترین مدل MP4 خود را در طرحی شبیه به یک ساعت مچی به بازار عرضه کرد. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید , صفحه نمایشگر 1.8 اینچی با رزولوشن 128*160 پیکسل در بین یک بند چرمی زیبا جا سازی شده است. 

این محصول در کنار نمایش زمان قادر است به نمایش فایل های صوتی و تصویری در فرمت های MP3,WMA,AVI,JPG بپردازد.در ضمن یک مینی پورت USB نیز برای اتصال به لپ تاپها و یا کامپیوتر های رومیزی به جهت تبادل اطلاعات آن در نظر گرفته شده است. حجم 4 گیگا بایت حافظه داخلی این محصول, فایل های شما را میزبانی می کند.از همه مهمتر آنکه می توانید به کمک دوربین VGA آن , به عکس برداری یا فیلم برداری بپردازید.  اگر در ژاپن هستید می توانید تنها با پرداخت مبلغی معادل با 163$ این محصول را خریداری کنید.

 حالا دیگر اگر کسی ساعت ها به ساعت مچی خود خیره شد می توانیم حدس بزنیم که چه چیز را نگاه می کند؟!


منبع خبرارسال به بالاترین خوشمزه کردن لینک mohandes Digg!

http://music.irib.ir/images/news/Fajr_music_87-03-07_L.jpg

به نقل از روابط عمومی معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حسن كسایی، مهدی آذرسینا، محمدعلی كیانی نژاد، پشنگ كامكار، آذر هاشمی، سیدمهدی ستایشگر، سیدمحمد میرزمانی و زنده‌یاد میرزاآغه غوثی در مدت اخیر درجه یك هنری از شورای ارزشیابی هنرمندان كشور دریافت كرده‌اند كه در بخشی از مراسم اختتامیه بیست و چهارمین جشنواره بین‌المللی موسیقی فجر، درجه یك هنری این هنرمندان اعطا می‌شود.

این هنرمندان از سوی كمیته تخصصی موسیقی مستقر در معاونت امور هنری جهت دریافت درجه یك هنری به شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران معرفی شدند كه مورد تأیید و تصویب شورا قرار گرفته است.
شورای ارزشیابی هنرمندان، نویسندگان و شاعران كشور با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی تنها شورای صدور مجوز درجه هنری داشتند.
توضیحات راجع به هنرمندان مذکور در اینجا

ارسال به بالاترین خوشمزه کردن لینک mohandes Digg!

تا به حال به جای یک مانیتور از دو یا سه مانیتور متصل به یک کامپیوتر استفاده کرده اید؟ اگر چند مانیتوره بودن را تجربه کرده باشید هیچ وقت حاضر به برگشت به دوران تک مانیتوری نخواهید بود. تحقیقات هم اثبات کرده که استفاده از دو مانیتور به جای یکی به هنگام کار با کامپیوتر باعث افزایش بازدهی به میزان 15 درصد میشود. متاسفانه همه کارت های گرافیک امکان اتصال مانیتور اضافه را به شما نمی دهند. اما یک راه حل برای این مشکل وجود دارد.

Vibook USB Adaptor  یک کابل گرافیکی است که به کمک یک پورت ساده USB امکان اتصال چندین مانیتور را به یک سیستم مهیا می سازد. اصلا اهمیت ندارد که شما از  لپ تاپ استفاده می کنید و یا کامپیوتر رومیزی. به کمک پورت USB این کابل  , می توانید تا 6 عدد مانیتور را با حداکثر رزولیشن 1050*1680 پیکسل یا 1200*1600 پیکسل را  به یک کامپیوتر متصل کنید. این محصول در واقع نوعی آداپتور تبدیل است که می تواند جایگزین پورت های VGA و DVI باشد. پس هر جا که پورت USB به وفور یافت شود, مانیتور ها هم می توانند قطار شوند کافی است به ازای هر مانیتور یک عدد کابل گرافیکی Vibook را  با قیمت 130 $ تهیه کنید.البته چنین چیزی بیشتر به درد کاربران لپ تاپ می خورد چرا که با 130 دلار می توان یک کارت گرافیکی دارای چند خروجی خرید.


اطلاعات بیشتر
منبع خبر • برچسب ها: USB،  
ارسال به بالاترین خوشمزه کردن لینک mohandes Digg!

نویسندگان

نظرسنجی

  مرورگر شما کدام است ؟

پشتیبانی آنلاین

تبلیغات

 •  

   

  وبلاگ تخصصی آموزش و مقالات فوتوشاپ|کلیک کن

   

   

   

 •  

   

   

  PageRank

   

   

پیشنهاد

 • آخرین پستها

آمار وبلاگ

 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :

 

اشتراک ایمیلی

با وارد کردن آدرس ایمیل تان آخرین مطالب مختلف و متفرقه را در پست الکترونیکی تان تحویل بگیرید:

Delivered by FeedBurner


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات